Zalety urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher

Jak działa urządzenie wysokociśnieniowe?

Wąż ogrodowy jest w stanie wytworzyć maksymalnie 4 bary ciśnienia podawanej wody. Po podłączeniu go do urządzenia wysokociśnieniowego woda z węża przepływa przez pompę wysokiego ciśnienia, która wytwarza ciśnienie nawet do 160 barów. Woda pod wysokim ciśnieniem wypływa następnie z urządzenia przez lancę w postaci skoncentrowanego strumienia, dzięki któremu czyścimy dokładnie i efektywnie.

sprysk

Niezawodne chłodzenie

Urządzenia wysokociśnieniowe K 4 – K 7 zostały wyposażone w nowoczesne silniki chłodzone wodą. Zanim pobierana woda zostanie wykorzystana do czyszczenia, przepływa dookoła obudowy silnika skutecznie odprowadzając ciepło. Taki sposób chłodzenia wydłuża żywotność silnika i redukuje poziom głośności pracy w porównaniu do chłodzenia powietrzem.

 water

Maksymalna efektywność i doskonałe rezultaty czyszczenia

Urządzenia wysokociśnieniowe K 4 – K 7 umożliwiają odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych. Opatentowana technologia dysz gwarantuje wysoką skuteczność usuwania brudu. W porównaniu do konkurencji dysze Kärcher umożliwiają czyszczenie w czasie do 50% krótszym przy mniejszym zużyciu wody i energii elektrycznej (nawet do 50%). Dane te zostały potwierdzone w Niemczech przez niezależny Instytut Fraunhofera.

 time

Z myślą o naturze i portfelu

Urządzenie wysokociśnieniowe pozwala zaoszczędzić nawet do 3,100 litrów wody na godzinę w porównaniu do pracy z wężem ogrodowym. Gdy dodamy do tego znacznie krótszy czas potrzebny na wyczyszczenie danej powierzchni za pomocą urządzenia wysokociśnieniowego, uzyskujemy zużycie wody mniejsze nawet o 80% w porównaniu do tradycyjnego mycia wężem ogrodowym. Oznacza to nie tylko znacznie niższe koszty mycia, ale także znacznie mniejsze straty dla środowiska naturalnego.

less

Oszczędność wody pitnej

Urządzenia wysokociśnieniowe klas od K 4 do K 7 posiadają możliwość pobierania wody spoza sieci wodociągowej – mogą np. zasysać ją z beczek czy oczek wodnych. Umożliwia to wykorzystanie w procesie czyszczenia wody użytkowej (np. deszczówki), co dodatkowo obniża koszty eksploatacyjne motywując do odpowiedzialnego korzystania z ograniczonych zasobów naturalnych i umożliwia wykorzystanie urządzeń w miejscach bez dostępu do sieci wodociągowej.

 pitna

Kärcher: Made in Germany

Jakość marki Kärcher jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001. Wysoki standard produkcji urządzeń gwarantuje ich wysoką jakość. W 1991 roku Kärcher jako pierwsza firma w swojej kategorii otrzymała certyfikat DIN zgodność z normą EN ISO 9001.

 made

100% spełnianie kryteriów jakościowych

Wszystkie nasze urządzenia przed opuszczeniem fabryki są testowane pod kątem poprawności działania. Dlatego do klienta trafia zawsze wysokowartościowy produkt spełniający najwyższe standardy produkcji.

german